Information about Cookies On This Site

We use cookies on the site for our own business purposes including keeping track of your preferences


SEIKO
KolayTarama

Gözleriniz iyi durumda mı?

MAVİ ENERJİK IŞIKTAKİ DEĞİŞİM RETİNANIZA ZARAR MI VERDİ?


ÖNCE

SONRA

Kolay Tarama retinanızda kalan yüksek enerji mavi ışığın belirtilerini gösterir.

Akıllı telefonlar, tabletler, PC’ler ve HD televizyonlar- tüm bu elektronik aletler, günlük hayatımızda büyük rol oynayan, mavi ışık dalgaları yayar. Bunlar yorgun gözlere, baş ağrılarına ve yorgunluğa sebep olan yüksek enerji görünür mavi ışık (HEVBL) da bulundurur.


(Kaynak: Pazar araştırma enstitüsü Ipsos MORI, yaşları 18 ile 65 arasında olan 5,000 Avrupalı ’ya teknik ekipmanları ve kullanımları ile yaşam stilleri hakkında bulgu edinmek için anket yapmıştır. Bu anketin kaynağı: Almanya’da, Büyük Britanya’da, Fransa’da, İtalya’da ve İspanya’da yaşları 18 ile 65 arasında 1,000 yetişkindir. Zaman periyodu: Nisan 2014)


Bir süredir bilinmektedir ki mavi ışığın belirli dalga boyları göz dokusunun retinasına zararlıdır.

Serotonin üretimini engellemekte bu da bu arada uyku zamanlarını, göz içi basıncını ve retina önünün odağını düzenlemektedir. Daha sonraki durumlarda bu, gözlerde daha çok zorlanmalara, yorgunluğa ve miyop göz kusuruna sebep olmaktadır.

Son günlerdeki çeşitli çalışmalar da retinanın pigment epitel dokusuna olan oksidatif zararın, mavi ışığa tepkiyle güçlendiğini göstermiştir ve bazı hastalarda makula dejenerasyonun başlangıcına sebep olabilir.

(Karpecki, 2014, Schepens Göz Araştırma Enstitüsü ve Harvard Üniversitesi)

As the UV light affects your retina, present your SEIKO Spezialist with the help of an iPads and SEIKO Digital MultiTool life!